Zábava

Dovolená u Máchova jezera

Léto je v plném proudu a lidé již tráví zaslouženou dovolenou, nebo má jasno, kde ji letos stráví. Pokud mezi ně nepatříte a stále se ještě rozhodujete, zvolte jedinečnou lokalitu, kterou jsou Staré Splavy u Máchova jezera. Ubytovací kapacity zde nejsou neomezené, ale budete-li mít trochu štěstí, může být vaše objednávka akceptována.

Příjemnou rodinnou dovolenou můžete strávit v jednom z nejoblíbenějších ubytovacích zařízení, kterým je chatová osada Elite na okraji Starých Splavů. Osada se nachází uprostřed borovicových lesů na břehu Máchova jezera, takže stačí vyjít z chatky a jste na bílé písčité pláži.

Informace o Starých Splavech

Toto nevelké městečko vás okouzlí přívětivou atmosférou připomínající lázně. Nabízí řadu možností ke stravování, zábavě, nakupování i ke sportovnímu vyžití. Navíc se tu během hlavní letní sezóny neustále pořádají různé kulturní akce. Ze Starých Splavů vede nově otevřená naučná stezka kolem celého jezera, která je vhodná pro rodiny s dětmi. V blízkém okolí je celá řada historických zajímavostí, jako je například hrad Bezděz, hrad Houska či zřícenina hradu Jestřebí. Hezkou procházku s dětmi si můžete udělat také do blízké lesní obory, kde jsou k vidění početná stáda „vysoké“ zvěře. Poblíž chatové osady můžete využít minigolf a pro děti je k dispozici trampolína, kolotoče a prolézačky. U jezera je půjčovna loděk a šlapadel, nebo se můžete vydat na okružní jízdu po jezeře jedním ze tří zdejších parníků.

Zařízení chatové osady Elite

Pro pohodlí návštěvníků slouží čtyřlůžkové chatky s chladničkou. Jelikož je chatek 48, můžete mít štěstí a získat ubytování i na poslední chvíli. Stravovat se můžete v táborové jídelně s barem a výborná kuchyně uspokojí i náročné strávníky, kteří si mohou vybrat mezi plnou penzí a polopenzí. Milovníci grilování mohou využívat dvě ohniště a gril je k zapůjčení. Sociální zařízení je na vysoké úrovni a společné přímo v areálu osady.

Jak dovolenou objednat?

Veškeré informace se dozvíte z přehledných internetových stránek, které najdete pod heslem https://www.elite-stare-splavy.cz/ubytovani.html. Zde si můžete pobyt u Máchova jezera jednoduše zarezervovat, aniž byste museli vyplňovat různé papíry či řešit další administrativní problémy.