Nezařazené

Chcete zabránit úniku citlivých dat? Využijte skartaci dokumentů

Jak ve veřejném, tak i v soukromém sektoru je potřeba pečlivě dbát na likvidaci materiálů a to především těch, které obsahují citlivá či tajná data. Kromě informací uložených v papírové podobě se skartace týká také údajů v podobě digitální. Nakládání s citlivými údaji a jejich skartace jsou taktéž zaneseny v platných zákonech a nařízeních České republiky.

Na koho se obrátit?

Na skartaci dokumentů, které vznikly při běžné činnosti, můžete využít klasické skartovací stroje. V nabídce naleznete různé velikosti a designy. Pokud potřebujete skartovat digitální údaje uložené na CD či DVD, kreditní karty a další druhy materiálů, je potřeba vybírat z nabídky vybavenějších a větších modelů, které zároveň mohou sloužit jako centrální místo pro skartaci z více pracovišť. Tyto přístroje jsou schopny skartovat větší objem materiálů za relativně krátký časový úsek. Další výhodou je šetření finančních prostředků za nákup menších a méně výkonnějších přístrojů.

Odbornou skartaci nabízí Skartace dokumentů Praha. Pokud i vy uvažujete o využití profesionálních služeb, navštivte internetový portál ekoskart.eu, kde naleznete veškeré potřebné údaje.

Společnost Ekoskart EU

Tato společnost se skartací dokumentů zabývá již delší dobu a svým klientům nabízí celou řadu výhod. Především je to bezpečná přeprava dokumentů a dalšího materiálu určeného ke skartaci. Pokud chcete, aby skartace byla maximálně transparentní, umožní osobní dohled během celého procesu. Vzhledem k tomu, že existují normy pro likvidaci ekologického odpadu, společnost vám po likvidaci vystaví protokol o bezpečné likvidaci tohoto odpadu. Kromě toho zajistí i finální likvidaci vzniklého odpadu. Pokud předáváte odpad k likvidaci v pytlích či šanonech, dostanete je zpět. Veškeré aktivity probíhají ve střeženém objektu, není tedy třeba obávat se úniku informací.