Zábava

Nová Show Grand Tour potěší všechny milovníky automobilů

Pokud máte alespoň trochu rádi automobily a pořady o nich, zcela jistě znáte pořad Top Gear, kterému veleli tři svérázní moderátoři. Minulý čas používáme záměrně, protože dnes bychom je v tomto pořad hledali jen marně. Mají totiž zcela nový pořad, který se k nám dostane již velmi brzy.

Nová show jménem Grand Tour se na obrazovkách představí již za dva týdny. Vše bude vysíláno prostřednictvím internetové služby Amazon Prime a show by měla vycházet ze starého dobrého Top Gearu. Přinese však i spoustu nového. Tím základním je především cestování, protože každý díl první série byl natáčen někde trochu jinde ve světě.top_gear_live_italia_2014_richard_hammond_james_may_jeremy_clarkson

První díl byl natáčen kupříkladu v Johannesburgu v Jihoafrické republice. Společně s triem Hammond, Clarkson, May se však podíváme i do jiných koutu naší planety, mezi které patří USA, samozřejmě Anglie, ale také Afrika a Asie. Bude to skutečně velká jízda pro velké kluky, kterou si všichni užijí. A ještě aby ne, rozpočet pořadu je obrovský.

Podle Clarksona bylo při natáčení nacestováno celkem 1 474 546 320 mil, což je téměř 2,5 miliardy kilometrů. Asi vám také při tomto čísle spadla čelist, avšak vězte, že je trochu nadnesené. Jedná se o klasickou ukázku Clarksonova humoru, ovšem samotný název celé show odkazuje velké množství cestování, kterého si v rámci pořadu užijeme dosyta. Pokud zůstaneme u statistik, pak počet vypitých káv dosáhl čísla téměř 15 tisíc a to je slušné číslo, které je i dost reálné.jeremy_clarkson_2008

První díl tohoto velkého projektu bude ke shlédnutí od 18. Listopadu právě prostřednictvím služby Amazon Prime. Ta je dostupná pro USA, Velkou Británii, Německo a Japonsko. V České Republice prozatím dostupnost této služby není jistá.