Zábava

Podivná vědecká bádání

Říkáte si, že bát vědcem je opravdu velká dřina, kdy od rána do večera v práci musíte jen myslet a myslet a zapojovat hlavu až se vám z ní kouří? My neříkáme, že to tak není, ovšem občas vědci pracují na tak prapodivných projektech, že se nám až nechce věřit, že jsou za to placeni. Tyto výzkumy jsou totiž tak nepodstatné, že by je nikdo ani zkoumat vlastně nemusel.

Mohou mít datlové bolest hlavy? Tak přesně tato otázka stála na začátku výzkumu Britské opthalmologické laboratoře v roce 2002. Závěrem celého výzkumu byl ten fakt, že nikoliv. Datlové mají totiž tak tvrdou lebku, a navíc tak malý mozek, že je neustálé údery do stromu nebolí a nezpůsobují jim ani bolesti hlavy.

Na Ilinoiské státní univerzitě, se zase před nějakým časem rozhodli zjistit, zdali je těžší kilo železa, nebo kilo peří. No asi již tušíte, jak to dopadlo. Páni vědci přišli na to, že hmotnost je u obou materiálů stejná, liší se jen množství a hustota.

Další velice důležitý výzkum se zabýval tématikou hospodských rvaček. Na Bernské univerzitě totiž zkoumali, zdali je možné plnou, poloprázdnou a zcela prázdnou lahví, možno rozbít lidskou lebku. Výsledkem bylo, že každá z lahví s různým obsahem tekutiny je schopna lebku rozbít.

Další šílený výzkum, u kterého absolutně netušíme, jak probíhal, se zabýval tématikou mimozemšťanů, tedy tím, zdali je možné, aby nás mimozemšťani vůbec unášeli. Závěrem tohoto výzkumu byl ten fakt, že to možné je a to z toho důvodu, aby zkoumali, jak se rozmnožujeme.

Další velice důležitý výzkum z roku 1992 zkoumal, zdali vybraný vzorek lidí preferuje spíše navoskovanou, nebo nenavoskovanou dentální niť. Závěr byl takový, že lidé preferují spíše navoskovanou dentální niť. Jak tohle pomůže naší planetě, netušíme, ale výrobcům dentálních nití nějak určitě ano.

Tip: Online redakce pro správu obsahu