Nezařazené

Hřbitovy ze kterých budete trnout hrůzout

Místa odpočinku našich zesnulých dokážou být pořádně děsivá. To je dáno tím, že se již od malička střetáváme s děsivými historkami o mrtvých, ale také tím že okolo všech hřbitovů vždy pluje jakási podivná aura smrti a tajemna. Pojďte se společně s námi vydat na pouť po těch nejděsivějších místech, kde odpočívají mrtví.

První zastávkou je starý židovský hřbitov v Praze. Okolo něj se traduje velké množství nejrůznějších pověstí a je nutno dodat, že jeho atmosféra je vskutku děsivá. Celkem zde stojí 12 000 náhrobních kamenů, které se zde shromažďují již od poloviny 15. století. Celkově je zde pohřbeno na 100 000 osob a velká část z nich je obětí nejrůznějších pogromů, které se na obyvatele starého židovského města konaly. Zcela běžné jsou zde paranormální jevy, jako například levitující objekty.

V další evropské metropoli, v Paříži se pod hlavní třídou Champs-Élysées ukrývají hlavní pařížské katakomby, které nesou ostatky více jak 12 milionů mrtvých osob. I zde se zcela vážně mluví o přítomnosti duchů. Mnohé z kamer již zachytily nejrůznější výjevy procházejících se stínů v koridorech, divných mlh a záhadných postav.

Řím je dalším městem vlastnícím katakomby. Vlastní je přímo kapucínský klášter a v těchto katakombách odpočívají zesnulí kapucíni. Některé z koster jsou ještě oděny do mnišských hábitů a působí tak skutečně děsivě. Traduje se zde legenda o převorovi, který zde pokládá otázku náhodným kolemjdoucím. Pokud člověk odpoví špatně, nikdy se z katakomb již nedostane živý.

Okuno-in je název hřbitova v Japonsku, který má jedno děsivé přízvisko: hřbitov dětí. V minulosti sem byly totiž pohřbívány pouze děti mladší deseti let a i přesto se jedná o poměrně rozlehlý hřbitov. Se setmění je dokonce prý vidět hloučky malých dětí, jak si hrají na honěnou mezi stromy a náhrobky.