Technologie

Podle čeho vybírat fotopast

Fotopasti jsou v posledních letech velmi oblíbené. Tyto praktické kamery mají široké možnosti využití. Podle čeho však vybírat fotopasti, aby sloužila vašemu účelu? Níže si představíme oblíbené fotopasti acorn, které patří mezi to nejlepší na trhu.

Je lepší fotopast s GSM modulem nebo bez modulu?

Fotopast si můžete vybírat z GSM modulem nebo bez modulu. Záleží pouze na vás, co využijete. Pokud si zakoupíte fotopast s GSM modulem máte jednu výhodu. Zařízení bude schopné odesílat pořízené fotografie na mobilní telefon nebo email. Ceny za fotopast s modulem je však výrazně vyšší. Investice se však vyplatí. V případě, že vás navštíví zloděj, má fotopast možnost okamžité reakce a pošle vám fotografii zloděje. Takže, i když se zloděj dostane ke kameře a zničí ji, vy už dávno máte jeho přesný popis.

Širokoúhlý záběr nebo radši klasické snímání

Dalším důležitým parametrem pro fotopast acorn, je širokoúhlé snímání. Na první pohled je jasné, že širokoúhlá fotopast má lepší možnosti snímání a zabere větší prostor. Dokáže tedy ochránit více majetku, než fotopast s klasickým snímáním.

Negativem širokoúhlého snímání je však vzdálenost objektů na snímku. Fotopast s takovým snímáním je vhodná na střežení místností, kde chcete pokrýt vše. Nehodí se však pro sledování zvěře u krmelce a podobně.

Jakou fotopast vybrat

Před koupí fotopasti si dobře rozmyslete, k čemu bude sloužit. To je nejdůležitější rozhodnutí. Podle toho k jakému účelu bude fotopast sloužit, podle toho se bude odvíjet investice. Pro fotopasti, které slouží k zachycení zvěře, není tolik důležitý GSM modul. Pro zařízení, které má zabezpečit objekt je tato funkce stěžejní. Takto je důležité přemýšlet o všech funkcí, které jednotlivé modely fotopastí nabízí. Jedině tak si vyberete tu nejlepší možnou verzi.