Technologie

Výroba samolepících etiket a obalových fólií

Názvy některých produktů běžnému člověku nic neřeknou. Víte, co to jsou například shrink sleeves? Přitom se s nimi setkáváme skoro denně na plastových lahvích nebo pitíčkách pro děti. Jsou to návlekové smrštitelné etikety vyráběné z transparentní fólie, které jsou potištěny na rubové straně a slepeny do rukávu navlékaného na PET lahve. Působením tepla se ideálně v aplikačním tunelu se fólie smrští a přizpůsobí tvaru výrobku.

Etikety

Vedle smrštitelných etiket se na různé nápojové i jiné obaly používají samolepící etikety. Jejich výhodou je pohodlná aplikace na výrobky, ale také v kanceláři nebo v domácnosti. Odpadá problém s lepidlem a aplikace samolepících etiket je rychlá a čistá. Etikety jsou tištěny digitálně, takže mohou být po celou dobu své životnosti umístěny ve venkovním prostředí, aniž by utrpěla čitelnost nebo barevnost. Odolávají všem povětrnostním vlivům, změnám teplot, dešti i UV záření.

Obalové fólie

Tyto produkty se vyrábějí v klasické nebo ekologické variantě. Použité materiály, rozměry, tisk, povrchová úprava a další parametry jsou řešeny podle zadání zákazníka. Například k balení cukru, některých druhů koření apd. se používá papír+polyetylen z důvodu ochrany proti vlhkosti.

Další produkty

Žádaným výrobkem jsou parkovací lístky, které jsou podle zadání zákazníka dodávány skládané ve speciálních krabicích do parkovacích automatů. Rovněž skládané nebo v roli jsou dodávány vstupenky. Naproti tomu visačky jsou dodávány jednotlivě nebo v roli, ale i skládané. Pro zemědělce a zahradníky jsou visačky vyráběny z neroztržitelného odolného materiálu, který je barevně potištěn rovněž odolnými barvami.

Kdo ty produkty vyrábí?

Výrobcem obalových fólií, samolepících etiket, shrink sleevů, uzavíratelných sáčků, visaček, vstupenek a dalšího podobného sortimentu, je tiskárna Martina Peroutky. Tato tiskárna patří díky svému technologickému vybavení ke špičce v oboru digitálního tisku. Vedle digitálního tisku používá také technologii flexotisku a ofsetového tisku, nebo nabízí zákazníkům také papírové tubusy, které se vyrábějí vinutou kartonáží.