Sport

Když vybíráte textilní moto oblečení, na co se zaměřit?

Moto oblečení se vybírá poněkud hůře než zavazadla na motorku. I když je pravdou, že i v tomto případě hraje roli několik vlastností. V případě textilního oblečení se například díváme na rukávy, chrániče, ventilace, také na límec a zip, který spojuje bundu a kalhoty.

Textilní nebo kožené moto oblečení?

V současné době rozeznáváme několik druhů moto oblečení, kdy hlavním rozdělením je na textilní a kožené. Kožené bylo ještě donedávna bráno za nutné, ale dnes s klidným svědomím můžeme říct, že se jedná pouze o bezpečnější alternativu, ale textilní bohatě postačí.

Textilní oblečení je nakonec vybírané nejen proto, že je cenově dostupnější, ale především je krapet praktičtější a také velmi pohodlné. V případě, že se k textilnímu oblečení také upínáte, pojďme si více rozebrat věci, které je třeba sledovat při výběru konkrétního kousku.

Rukávy, chrániče a také ventilace

Již bylo zmíněno, že rukávy, chrániče a také ventilace hrají při výběru textilního moto oblečení roli. Poté se k těmto parametrům přidává také límec nebo zip spojující bundu a kalhoty. Co se týče rukávů, sledujte hlavně manžety. Rukávy musí být dostatečně dlouhé, aby se daly zapnout přes rukavice. Zapnuté ale zároveň musí dobře držet, abyste si neznepříjemňovali vaši cestu.

Co se týče chráničů, je nutné je v nejlepším případě vyzkoušet. Opět musí sedět na místě (problémem mohou být hlavně kolenní chrániče, tak pozor na ně). Ventilace mají své místo na bocích bundy, na rukávech nebo stehnech kalhot, límec bývá slabinou (hlavně se skrze něj nesmí dostat voda).

A zip spojující bundu a kalhoty? Musí být na něj spolehnutí. A zároveň nesmí táhnout.

Hlavně, ať je oblečení bezpečné

Důvodem, proč se pořizuje moto oblečení je především zajištění maximální bezpečnosti. Přilby, rukavice a samozřejmě i samo oblečení totiž chrání jezdce a zmírňují případné dopady pádu.