Sport

Surf ta nejlepší věc co vás může potkat

Jedete na dovolenou někam, kde mají alespoň trochu malé vlny? Pak rozhodně musíte vyzkoušet surfování. Věc, o které jste jistě již hodně slyšeli, rozhodně jste jí i viděli, ale nikdy jste jí vlastně nedělali. Surfování je jeden z nejkrásnějších pocitů jaké kdy můžete mít a slovo pocit jsme zde použili záměrně.

Ten moment, kdy vás vlna sebere a vy se po ní začnete klouzat je jedním z nejkouzelnějších momentů, jaké kdy můžete zažít. A přitom je to tak jednoduché, prostě si na prkno jen lehnete a necháte se vlnou unášet. Ovšem ta pravá zábava začíná v momentě, kdy se na prkno postavíte a zjistíte, že vás poslouchá a vy se můžete stočit našikmo po vlně a tím si svou jízdu několika násobně prodloužit. Ovšem abyste mohli začít dělat takovéto psí kusy, musíte se nejdříve naučit na prkně postavit a chytit vlnu.

Vše začíná na souši, kde se naučíte cely postup naskakování na prkno. Důležité je také to, abyste uměli číst vlny. Některé vlny jsou do začátku totiž až příliš velké a semleli by vás. Jiné naopak moc malé a ty pod vámi jen podjedou, ale nenaberou vás.

Na souši se naučíte, v jakém momentě máte začít na prkno nastupovat a co máte dělat pro to, abyste se na něm udrželi. Naučíte se jednotlivé kroky, díky kterým se na vršek prkna dostanete velice snadno a budete si tak naplno vychutnávat sílu vlny.

Proto pokud pojedete na dovolenou, podívejte se, jestli není někde v okolí možnost navštívit několik surfařských lekcí a pustit se tak do zcela nového dobrodružství, které jste ještě nikdy předtím nevyzkoušeli. Pokud máte rádi adrenalin, rychlost a nebojíte se zkoušet nové věci, pokud není válení se na pláži dovolená ve vašem stylu, pak je pro vás surf tou nejlepší volbou, co vyzkoušet!