Nezařazené

Kancelářská židle k PC aneb zaměřeno na podvozek

Článků o tom, jak má vypadat ta správná kancelářská židle k PC se napsalo už hodně. Málokterý z nich ale řeší detailně podvozek židle. A on je opravdu velmi důležitý. Typ koleček, které má kancelářská židle k PC, by měl totiž vždy dobře korespondovat se správným typem podlahy.

Pro měkké povrchy podlahy, jako je třeba koberec zvolte tvrdá plastová kolečka a pro tvrdé povrchy podlah pak volte raději měkčí pogumovaná kolečka. Existují i židle s univerzálními kolečky. Pokud jste už židli koupili, nebo měníte doma podlahu, nezoufejte, existují totiž i podložky pod židle, které jsou pro tyto případy snadným řešením vzniklého problému.

Kancelářská židle k PC a materiál kříže

Dalším často opomíjeným kritériem při výběru kancelářské židle je materiál kříže. Časem totiž poznáte, že docela jedno, zda je to bílá kancelářská židle nebo židle černá či pestrobarevná, ale důležitý je materiál, tvar a kvalita. Kříž je takovou pomyslnou základnou každé židle. Nejenže zajišťuje uchycení koleček a pístu, který umožňuje výškové nastavení kancelářské židle k PC, ale má i další funkce. Nejčastěji se asi v dnešní době setkáte se standardním plastovým křížem. Ten se sice vyznačuje zejména svou cenovou dostupností, ale pro robustnější postavy nebo pro časté používání raději doporučujeme sáhnout po mnohem odolnějším materiálu. Můžete vsadit například na chrom, hliník nebo jiný kov.

Potahový materiál kancelářské židle

Dalším kritériem kvalitní židle je totiž nosnost kancelářské židle k PC. Pokud u své kancelářské židle nepřekročíte její udávané maximální zatížení, jen tak docílíte správné funkčnosti dané židle a minimalizujete nadměrné opotřebení. Životnost se vždy odvíjí od správného použití. Jakmile vyřešíte důležitá kritéria, jako výšku, tvar, nastavitelnost komponentů a základnu, můžete se soustředit i na design a vhled. Běžně dostupné jsou asi 3 hlavní druhy potahu židlí. Jde tedy o kůži, síťovinu a čalounění ve formě textilního potahu. Kůže je asi nejvíce reprezentativní, ale v letních obdobích se ukazuje jako dost nepraktická. Hlavní výhodou síťovitého potahu je právě naopak jeho prodyšnost. Čalounění pak tvoří kompromis, který nezpůsobuje nadměrné pocení a zároveň dostatečně izoluje.