Nezařazené

Co přináší nový Macbook Pro?

Společnost Apple se snaží zuby nehty udržet na špičce hráčů s technologiemi. Proto se snaží nabídnout to vůbec nejlepší a neustále přicházet s inovacemi, které však někdy vyvolají trochu rozčarování. Novinka v oblasti laptopů však nezklamala. Nový Macbook Pro je tu.

Nad přístrojem se již delší dobu vznáší řada spekulací. Apple odstraní z Macbooku řadu funkčních kláves a nahrají je novým dotykovým panelem. Ten by měl sloužit jako displej, na kterém se budou zobrazovat ovládací prvky odpovídající otevřené aplikaci. Tato novinka nese název Magic Toolbar.

images-3

Snímky ukazují, že nad klávesnicí se objevil černý pruh, která by měl využívat OLED technologii displeje s viditelně oddělenou oblastí na pravé straně. Ta by měla obsahovat senzor pro otisky prstů, což je podpora funkce Touch ID, kterou může uživatel potvrzovat své platby, popřípadě instalovat bez zadávání hesel.

stazeny-soubor-4

Tuto funkci využijeme například při platbách na internetu. Na Magic Toolbaru se rozsvítí požadavek o přiložení prstu k senzoru. Snímky však prozrazují i to, že se noví majitelé Macbooku Pro budou mco těšit na tenké klávesy a tedy i ztenčení kompletně celé konstrukce přístroje. Novinkou by měly být i reproduktory situované po stranách klávesnice.

laptop-1317581_960_720

Na ní již funkční klávesnice nenajdeme a budeme si muset chvilku zvykat i na větší zásah do rozložení celé klávesnice. Na té totiž bude zcela chybět klávesa Escape. Podobné změny již před Applem vyzkoušelo mnoho výrobců, ovšem tyto pokusy vyšly vždy naprázdno a klávesa Escape byla navrácena.

stazeny-soubor-5

Novinka bude o šest tisíc dražší ve svém základním modelu oproti svým předchůdcům. Cena základní verze ber Magic Toolbaru činí 45 tisíc korun. Cena za třináctipalcový model je 55 tisíc korun a patnáctipalcové dělo vás vyjde na 61 tisíc korun.