Kultura

Dubajská policie opět nakupovala, tentokráte Audi Q7 a R8 v základu!

Dubajská policie je více než proslulá svými nadupanými automobily, mezi kterými najdeme i hypersporty. Je proto tak trochu s podivem, že nejnovější nákupy nových vozů se vztahují pouze na vozy Audi Q7 a o něco lepší Audi R8.

Brabus G 700, Aston Martin One-77, McLaren MP4-12C, Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador, přesně taková žihadla tvoří základ dubajské policejní automobilové kohorty. Jedná se o nejluxusnější policejní automobily na světě, a tamní strážníci je velmi rádi dávají světu na obdiv. Například v poslední Gymkhaně Kena Blocka se předravili dubajské policejní speciály Ferrari FF, Lexus RC F či Bentley Continental GT.

02_582aed05787d8

Celková cena všech vozů dohromady přesahuje více než 6,5 milionu amerických dolarů. Ovšem nejnovější přírůstky do této flotily cenu příliš nenavýší. Staly se jimi totiž automobily značky Audi, jmenovitě Audi R8 s desetiválcovým motorem o výkonu 397 kW a Audi Q7 s benzínovým šestiválcem o výkonu 245 kW. Dohromady mohyl tyto automobily vyjít zhruba na 17 milionů korun, což by před pár lety nestačilo ani na jednu polovinu Astonu Martin One-77.

08_582aed05b44e5

Policie tyto vozy koupila od místního dealera vozů Audi. Je překvapením, že vzhledem k přírodě, která je všude okolo Dubaje, nepreferovala ještě více SUV zaměřené vozidla. Popřípadě nekoupila plnokrevné teréní automobily. Protože koupená Q7 a Brabus G 700 jsou jedinými automobily, které jsou schopné jezdit i mimo zpevněné a perfektně udržované silnice. No ale to necháme již na východu, jak se s touto problematikou popasují.

620_582aed256165a