Kultura

Adventure Time: To musíte vidět!

Pokud se vám někdy v poslední sobě stalo, že jste zapnuli televizi a na dětském kanálu běžel pořad pro děti, který se ovšem jako pořad pro děti pouze prezentoval, tak pak jsme jistě narazili na Adventure Time. Tento psychopatický seriál je něco, co tu nemá obdoby a lidé po celém světě po něm naprosto šílí. Většinou jim je však 15 let a výš. Čím to je? No čtěte dál.

Tento seriál, jehož jedna epizoda má něco málo přes deset minut se prezentuje jako roztomilý a barevný pořad, určený pro děti. Jenže pokud se na něj budete chvíli dívat v dospělosti, dojde vám, že si zde své najdou i dospělí.

Hlavní hrdina tohoto seriálu je chlapec Fin a jeho pes jménem Jake, kteří žijí v postapokalyptickém světě jménem Ooo. Tento svět je plný duhy, zvířátek, princezen, ale i démonů a jiných podivných stvoření, se kterými se tito dva neustále perou, nebo jim pomáhají. Možná že se vám zdá pořád vše v naprostém pořádku. Stačí si však poslechnout, jak tito dva mluví. Slova jako hustý, párty či mazec je u nich naprosto běžnou věcí. Jenže to není vše.

Některé z epizod totiž řeší témata, kterým děti nemusí tak úplně rozumět. Největším chlívákem země Ooo je Ledový král, který neustále unáší princezny a zavírá je u sebe doma do klece, a poté se před nimi obnažuje. Jake má cizojazyčnou přítelkyni, která je vlastně duhovým jednorožcem a která z ním čeká štěňata, hříbata, kdo ví… Jiné postavy zase ve světě polykají prášky po kterých je sranda, za klukama chodí zapařit holky v bikinách a celkově jsou zde mravy dost uvolněné.

Jenže tyto všechny věci jsou zabaleny do tak barevného podání, že je děti prostě nemohou zaregistrovat. Těm chytřejším však dojdou hned. Klasickou ukázkou je například herní konzole jménem BMO, která si ráda hraje sama se sebou, přičemž svírá svůj vlastní joystick. 

No zkrátka tenhle seriál je něco naprosto výjimečného. Možná to vypadá, že ho celou dobu jen haníme, ale my ho ve skutečnosti naprosto milujeme! Pustíte si jeden díl a skončíte nejdříve po hodině a 5 zhlédnutých epizodách. No prostě se na to podívejte!