Nezařazené

Jak si najít práci? Jde to rychle a bez stresu!

Najít si práci v dnešní době není až takový problém, jako tomu bylo třeba před deseti lety. Dnes se trhu práce daří, ekonomika je v rozkvětu a skvěle prosperuje, takže je čas najít si dobrou práci. Před deseti lety lidé brali jakoukoliv práci, která se před ně postavila, možná i takovou, nad kterou jste jindy ohrnovali nos nebo ji nechtěli přijmout kvůli ambicím jít ve svém kariérním životě jiným směrem. Když se nyní ocitáte bez práce, pak hledáte co nejdřív, jak to napravit. Jaké chyby můžete dělat? A jak si tu práci najít rychle?

Nabízejte se

Nemusíte jen hledat inzeráty v novinách nebo nabídky práce na internetu. I když například nabídka práce Most přinese spoustu pracovních pozic, které najdete v okolí města, nemusí vám to vždycky pomoci a přinést kýžený výsledek. Nabídnout můžete také sami sebe a to firmám, které vám imponují nebo těm, ve kterých chcete pracovat. Posláním životopisu nic nezkazíte.

Seznam firem

Je vždy nanejvýš profesionální vést si seznam firem, které jste už obeslali. Ano, nabídek je hodně a firem také, ale nepůsobí zrovna dvakrát profesionálně či dobře, když pošlete svůj životopis na totožnou pozici dvakrát nebo i víckrát.

Motivační dopis je nutností

Představíte sebe a spousta personalistů o vás získá přehled. Mnohé velké firmy vsázejí především na motivační dopisy, které jim řeknou daleko víc, než jen strojené a strohé životopisy.

Pozor na informace

V životopisech uvádějte opravdu pravdivé informace. Zbytečně se nepřeceňujte ani nepopisujte, co všechno si myslíte, že chcete dělat. Stejně se na to přijde a nakonec neuděláte dobrý dojem. Nabídka práce Opava vám přinese spoustu zajímavých pracovních možností, ale bez dobře napsaného životopisu, ve kterém bude pravda, to zkrátka nepůjde.